Nedis Bluetooth-högtalare är en kompakt och portabel högtalare för dig som vill ha kraftfullt ljud i ett lättplacerat format. Med 40 W toppeffekt, vävd tygfinish och elastiskt bärhandtag passar den bra både hemma, utomhus och på språng.
Högtalaren använder Bluetooth 5.4 för en stabil trådlös anslutning till mobil, surfplatta eller dator. Efter första parkopplingen kan den ansluta automatiskt, vilket gör det enkelt att snabbt komma igång med musiken igen.
För en större ljudupplevelse har högtalaren stöd för True Wireless Stereo. Det innebär att två kompatibla högtalare kan paras ihop för ett bredare ljud och högre sammanlagd effekt.
Utöver Bluetooth kan du spela musik via USB eller microSD-kort med stöd för upp till 32 GB. Det gör högtalaren praktisk även när du vill spela musik utan att vara beroende av en uppkopplad enhet.
Det inbyggda uppladdningsbara batteriet ger upp till 6 timmars speltid. Laddning sker via USB-C och tar upp till cirka 2 timmar. Högtalaren har även kontrollknappar för musikstyrning och LED-belysning som kan skapa extra stämning.
Specifikationer:
I förpackningen:
Högtalaren använder Bluetooth 5.4 för en stabil trådlös anslutning till mobil, surfplatta eller dator. Efter första parkopplingen kan den ansluta automatiskt, vilket gör det enkelt att snabbt komma igång med musiken igen.
För en större ljudupplevelse har högtalaren stöd för True Wireless Stereo. Det innebär att två kompatibla högtalare kan paras ihop för ett bredare ljud och högre sammanlagd effekt.
Utöver Bluetooth kan du spela musik via USB eller microSD-kort med stöd för upp till 32 GB. Det gör högtalaren praktisk även när du vill spela musik utan att vara beroende av en uppkopplad enhet.
Det inbyggda uppladdningsbara batteriet ger upp till 6 timmars speltid. Laddning sker via USB-C och tar upp till cirka 2 timmar. Högtalaren har även kontrollknappar för musikstyrning och LED-belysning som kan skapa extra stämning.
Specifikationer:
- Bluetooth-version: 5.4
- Bluetooth-räckvidd: Upp till 10 m
- Högtalarens toppeffekt: 40 W
- Högtalare RMS: 20 W
- Ljudutgång: Mono
- Högtalarkanaler: 1.0
- Frekvensomfång: 30 Hz - 20 kHz
- Signal-brusförhållande: 80 dB
- Batterikapacitet: 2000 mAh
- Batteritid: Upp till 6 timmar
- Laddningstid: Upp till 2 timmar
- Inspänning: 5 V DC
- Ingångsström: 1,5 A
- Vattentålighet: IPX4
- Minneskort och USB: microSD-kort och USB-minne upp till 32 GB
- Funktioner: TWS, kontrollknappar, LED-belysning
- Inbyggd mikrofon: Nej
- Powerbankfunktion: Nej
- Material: ABS
I förpackningen:
- Bluetooth-högtalare
- USB-C till USB-laddningskabel, 0,50 m
- Snabbstartsguide
| Passar: | Mobil, surfplatta och dator med Bluetooth |
| Färg: | Orange, svart |
| Anslutning: | Bluetooth 5.4, USB-C, USB-A, microSD |
| Mått: | 170 x 120 x 105 mm |
| Vikt: | 758 g |
Omdömen (0):
Skriv ett omdöme
Finns i följande kategori(er):
Attribut
| Bluetooth: | Ja |
| Effekt: | 40 W |
| Färg: | Orange, Svart |
| Mikrofon: | Nej |
| RGB: | Ja |
| Utomhusbruk: | Ja |
| Vattentätt: | Ja |
| Vikt: | 758 g |
| Wifi: | Nej |